Kas mes esame

Eurovia Lietuva – viena seniausių ir didžiausių kelių tiesimo įmonių Lietuvoje. Bendrovė tęsia jau kelis dešimtmečius susiformavusias tradicijas, Vilniaus ir Klaipėdos krašte pritaikydama naujausias ir pažangiausias kelininkų darbo technologijas. Per septynis veiklos dešimtmečius nepakito pagrindinis principas: kiekviename objekte užtikrinti aukščiausią darbų kokybę.

Jau du dešimtmečius Eurovia Lietuva taip pat priklauso Prancūzijos kapitalo įmonių grupei, pastaruoju metu – vienai didžiausių inžinerinių bendrovių Europoje VINCI Construction (buvusiai Eurovia SAS). Ryšiai su Prancūzijos kelininkais leido sustiprinti bendradarbiavimą su klientais ir partneriais daugelyje Europos valstybių.

ISTORIJA

„Eurovia Lietuva“ – viena seniausių kelių tiesimo įmonių Lietuvoje. Jos šaknys siekia net 1949- uosius, kai po antro pasaulinio karo Vilniuje buvo įkurtas inžinerinis kelių padalinys. Vėliau, 1966-aisiais, padalinys tapo devintąja Vilniaus kelių statybos valdyba. Ji statė pagrindines Vilniaus regiono magistrales sujungusias Lietuvos sostinę ir didžiausius šalies miestus. Daugiau nei prieš penkiasdešimt metų veiklą pradėjusi įmonė tuomet vadinta eksperimentine – ji vienintelė Baltijos šalyse klojo betoninę dangą.

Įmonė viena pirmųjų šalyje privatizuota ir 1993 metų kovo 29 dieną pavadinta akcine bendrove „Sauskelis”. Nuo 1996 metų vasario, kai bendrovės akcijas įsigijo viena seniausių Prancūzijos kelių tiesimo įmonių „Jean Lefebvre” – „Sauskelis” tapo Lietuvos ir Prancūzijos akcine bendrove.

Kiek vėliau kompanija „Jean Lefebvre” susijungė su kitomis Prancūzijos kelių statybos grupėmis ir pavadinimą pakeitė į „Eurovia”. Neilgai trukus, 2004 metų balandžio 29 dieną „Sauskelis” tapo „Eurovia Lietuva”.

Šiandien „Eurovia Lietuva“ – moderni, auganti, besikeičianti. Gyvenimas verčia nesustoti ir tobulėti: jei iš pradžių įmonė buvo įkurta tiesti tik užmiesčio kelius, tai vėliau projektų spektras išaugo iki miestų gatvių, oro ir jūrų uostų bei geležinkelių. Per savo gyvavimo laiką, bendrovė atidarė kelias stambias, inovatyvius sprendimus siūlančias asfalto gamyklas Lietuvoje, su tarptautine patirtimi perėmė naujausias gamybos technologijas, sukurtas „Eurovia“ mokslinių tyrimų laboratorijose.

STRUKTŪRA

Eurovia Lietuva savo veiklą vykdo Lietuvos rytų ir vakarų regionuose. Įmonė taip pat turi dvi asfalto gamyklas. Įmonės asfalto gamykla Mažojoje Riešėje – viena didžiausių Vilniuje, kurioje sumontuotais naujais įrengimais per valandą pagaminama iki 320 tonų asfaltbetonio. 2014 m. „Eurovia Lietuva“ atidarė modernią asfalto gamyklą Klaipėdoje, kurios našumas – 220 tonų asfaltbetonio per valandą. Įmonė taip pat turi smėlio ir žvyro karjerą Pašiliuose.