Bituminė emulsija

Bituminė emulsija – tai statybos produktas, sudarytas iš dviejų nesimaišančių skysčių: bitumo ir vandens dispersinės sistemos, kurioje dispersinė fazė yra bitumas, gaunamas smulkiausiomis dalelėmis disperguojant bitumą vandenyje naudojant emulsiklius. Emulsijos gamybai naudojamas kelių bitumas, minkštintasis ar skiestasis bitumas, polimerais ar lateksu modifikuotas bitumas.

Didžiausia bituminių emulsijų gamybos patirtis sukaupta Prancūzijoje, kur emulsija gaminama nuo 1953 metų. Lietuvoje bituminių emulsijų gamyba pradėta nuo 1976 metų Riešės asfalto gamykloje. AB ,,Eurovia Lietuva“ didžiuojasi turinti ilgiausią bituminių emulsijų gamybos patirtį Lietuvoje.

Šiuo metu įmonėje gaminamos visos emulsijos, kurios yra nurodytos ,,Automobilių kelių bituminių emulsijų techninių reikalavimų apraše TRA BE 08/15“

AB ,,Eurovia Lietuva“ yra pasirengusi gaminti ir kitas bitumines emulsijas, atitinkančias standarto LST EN 13808 ,,Bitumas ir bituminiai rišikliai. Katijoninių bituminių emulsijų techninių reikalavimų sandara‘‘ reikalavimus, atsižvelgdama į specifinius užsakovų poreikius prieš tai suderinus emulsijų eksploatacines savybes.

Emulsijų gamybos kontrolės sistema notifikuotos įstaigos sertifikuota pagal 2+ sistemą, sertifikato Nr. 1397-CPR-0357.

Bituminė emulsija gali būti transportuojama ne tik pirkėjo, bet ir tiekiama ir gamintojo transportu, prieš tai suderinus kiekius ir pristatymo terminus.